TRANSAKSİYONEL ANALİZ VE ALANDA KULLANIMI

2008-12-19 10:42:00

 “Transaksiyonel Analiz (TA) ve Alanda kullanımı”

 22 Aralık  2008 Pazartesi akşamı saat 18.30’da Klinik Psikolog Nilgün URAS SAĞLAM sunumuyla gerçekleştirilecektir.

 

“TRANSAKSİYONEL ANALİZ VE ALANDA KULLANIMI”

   Transaksiyonel Analiz (TA) Eric Berne tarafından oluşturulmuş bir sosyal psikiyatri okuludur. İnsanlar arası iletişimi inceleyerek sorunların kaynağına inmeyi hedefler. Ekolün savı; Beyin hasarı olmadıkça her insanın kendini tedavi edebilme gücüne sahip ve temelde insanların “iyi ve olumlu” ya eğilimli olduğudur. Bu bağlamda bu sohbette TA'nın temel kavramlarından:

    *Ego durumları    (kişilik yapısı)

    *Transaksiyonlar  (insanlar arası iletişim birimleri)

    *İletişim kazaları nereden doğar?(biriktirilen kuponlar, psikolojik oyunları içeren konular)

 Bu kavramların edinilmesi gerek günlük yaşamda gerekse iş yaşamında  hayatı kolaylaştırarak, yüzeyin altını daha rahat görmenizi sağlamaya yaramaktadır. Meslekten arkadaşlar içinse gerek danışanlar, gerekse okul ortamı için rahat kullanabilecekleri çözüm odaklı birer araç-kavramlar olacaktır. 45 dakikalık sunumun ardından getirilen örnekler üzerinden vaka tartışmaları yapılacaktır.

   NİLGÜN URAS SAĞLAM, Klinik Psikolog, MA : Gestalt, aile terapisi, TA (kontratlı) alanlarında eğitim almış ve hala almaktadır.

 

  Katılım ücretsizdir. Katılmak isteyen meslektaşlarımızın aşağıdaki numaralardan bize ulaşarak kayıt yaptırmaları rica olunur. (Katılım sayıyla sınırlıdır)

Tel:    0216 385 30 10              Gsm: 0536 731 91 9

Tüm meslektaşlarımızı aramızda görmekten mutluluk duyacağız. 

Ayna Eğitim ve Psikolojik Danışma Merkezi

36
0
0
Yorum Yaz